Ki volt a Real Betis elleni meccs legjobbja?

Hírek
Hírek : -2 védő, +2 gól: 2-1 a Getafe ellen

-2 védő, +2 gól: 2-1 a Getafe ellen

RFM  2010.02.06. 22:22

A spanyol bajnokság 21. fordulójában a Getafét fogadta az FC Barcelona. Veszélyes, kreatív focira képes a madridi csapat, amely nem is játszott rosszul a mérkőzésen, ehhez azonban nem kellett különöbsebb erőfeszítéseket tennie, mivel a 24. perc után emberelőnyben játszhattak. A bíró ténykedésére nem fog jó szívvel emlékezni a Camp Nou közönsége.

Érdekes felállásban kezdtek a hazaiak, ugyanis Dani Alves bemelegítés alatt elszenvedett kisebb sérülése miatt Maxwell (!) került a jobbhátvéd pozíciójába. Mint később kiderült, jó döntés volt, jól játszott a brazil.

Bekezdett a Barça, támadott folyton, és a 7. percben meg is szerezte a vezetést egy gyönyörű góllal: Xavi végzett el egy szögletet, amelyet kifejeltek a védők, Touré a tizenhatoson belül lekezelte a labdát, majd legurította Messinek, aki fantasztikusan csavart húsz méterről a kapu jobb oldalába, 1-0!

Messi továbbra is nagyon élt, két helyzete is volt, mindkétszer a kapusba lőtt. A 24. percben aztán következett a bevezetőben említett hidegzuhany: Piqué csúszott be saját tizenhatosának előterében, egy ütemet elkésett, így elkaszálta ellenfele lábát. A sárgalapos megmozdulásért piros járt a bíró szerint, így tíz emberrel folytatta a meccset a gránátvörös-kék együttes. Puyol kihagyta ezt a mérkőzést, a következő találkozón a megszokott védőpáros másik tagja, Piqué lesz kénytelen a lelátóról figyelni az eseményeket.

Tíz perc múlva Miku veszélyes lövését hárította magabiztosan Valdés, négy perc múlva pedig megismétlődött ez a jelenet. Két perccel az első félidő rendes játékidejének letelte előtt Ibrahimovic előtt adódott ziccer: egy az egy ellen vezette Codinára a labdát, el is húzta jobbra, de amikor a kapuba akart passzolni, egy visszaérő védő kivágta a labdát szögletre, így maradt az egygólos hazai vezetés.

A második játékrész elején Guardiola érdekes döntést hozott: Touré (a kiállítás utáni) hátrahúzódását látva a középpálya megerősítése végett Busquetset küldte pályára a mester, és lehozta az elég gyengén teljesítő Ibrahimovicot, így a Barça középcsatár nélkül folytatta a mérkőzést. Touré pár perccel később kisebb húzódást szenvedett el, így Márquez váltotta. Lényegében 4-5-0-val folytatta a meccset a katalán csapat (középpálya jobbról balra: Messi, Xavi, Busquets, Keita, Iniesta), így nem tudott átütő erőt vinni a támadásokba, Messi, Xavi és Iniesta próbálkoztak a széleken, illetve egymással passzolgatva. Keita az ő akciójuk után találta el ziccerben az oldalhálót.

Aztán a 67. percben lényegében eldöntötte a három pont sorsát a barcelonai gárda: Messi futott fel középen a labdával, balra tőle Xavi, majd helyet cseréltek, a középpályás keresztbe húzódott, az argentin vitte tovább a játékszert, passzolni akart, a védő blokkolt, de az aranylabdásnál maradt a labda, második szándékú passza pedig hatásosnak bizonyult, amelyből Xavi állítgatás nélkül bombázott a kapu bal oldalába, 2-0!

Negyedórát kellett várni a következő helyzetre, Messi húszméteres, bődületes bombáját ütötte szögletre Codina. Négy perc múlva Xavi passzolt a bal szélre, Iniesta engedte, hogy Keita lője el a labdát, ez azonban nem volt jó döntés, ugyanis a mali középpályás tíz méterről hat méterrel a kapu mellé lőtte azt. A 89. percben Soldado előtt adódott helyzet, és gólt is rúgott, azonban ez nem ekkor, hanem négy perccel később történt: Márquez megtapogatta hátulról Kepát, aki valamilyen rejtélyes okból kifolyólag elesett, és a bíró valamilyen másik rejtélyes okból kifolyólag tizenegyest ítélt és kiállította a mexikói középhátvédet, a büntetőt pedig az említett Soldado a jobb alsó sarokba helyezte, 2-1. Márquez sem játszik az Atlético Madrid ellen...

Messi lőtt mellé még, majd a bíró lefújta a mérkőzést.

A lényeg: FC Barcelona 2-1 Getafe (Messi 7', Xavi 67' - Soldado 94').

Cserék: Ibrahimovic helyett Busquets (51'), Touré helyett Márquez (58'), Iniesta helyett Pedro (89') - Mané helyett Manu (55'), Parejo helyett Casquero (64'), Miku helyett Kepa (77').

Sárga lapok: Maxwell (23'), Xavi (25'), Busquets (82') - Mané (17'), Boateng (74'), Casquero (80').
Piros lapok: Piqué (24'), Márquez (93').

Még nincs hozzászólás.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást.

Mérkőzések

Következő mérkőzés:

2012. január 19. (szombat), 18:00: Spanyol bajnokság: Real Sociedad - FC Barcelona.

(A Sport 2 élőben közvetíti a mérkőzést. Az interneten az alábbi oldalakon lehet nézni a találkozót: www.thefirstrow.eu, www.atdhenet.tv,