Ki volt a Real Betis elleni meccs legjobbja?

Hírek
Hírek : Minigála a Depor ellen: 3-0 a Camp Nouban!

Minigála a Depor ellen: 3-0 a Camp Nouban!

RFM  2010.04.15. 00:17

A spanyol bajnokság 32., hétközi fordulójában a Deportivo La Coruñát fogadta a Barça, amely a Real Madrid elleni idegenbeli sikerrel a háta mögött, önbizalommal telve készült erre a mérkőzésre. Erre a mérkőzésre, amelyen elsöprő hazai fölény alakult ki egy ügyes Bojan-, egy elképesztő Pedro- és egy kíméletlen Touré-góllal megspékelve.

Az első említésre méltó helyzet a Deportivo előtt adódott: egy szöglet után került Guardadóhoz a labda, aki lecselezte magát az alapvonal közelébe, majd emeléssel próbálkozott, amely azonban a háló felső részén kötött ki.

Ettől kezdve leírhatatlan nyomás alá helyezte a katalán együttes galíciai ellenfelét, szinte csak a vendégek térfelén folyt a barcelonai labdajáratás. A 9. percben egy hazai szöglet után alakult ki kisebb kavarodás az északnyugat-spanyolországi gárda kapuja előtt, végül Pedro kisebb labdavezetés után a kapufát találta el közeli bombájával.

A 14. minutumban Márquez még a kapus kezei közé fejelt, két játékperc elteltével azonban már Aranzubia sem háríthatott: Xavi (ki gondolta volna?) ugratta ki tökéletes ütemben Bojant, aki a kapus mellett lőtte a hálóba a játékszert, 1-0!

Négy perc múlva Jeffrén megduplázhatta volna a Barça előnyét, Messi passza után azonban kísérletét védte a baszk hálóőr. Aztán a következő helyzetből már maga Messi lőtt kapura, fenomenális emelését azonban sikerült kitornásznia a magabiztos kapuvédőnek.

A 24. percben Dani Alves majdnem Puskás-díjra jelölhető találatot szerzett: a brazil jobbhátvéd egy felívelt labdára futott fel, fejjel megtolta, majd kiszorított helyzetből, éles szögből ollózva irányította a kapu felé a játékszert, amely a felső kapufáról kifelé pattant.

Tíz perc telt el Messi első igazi parádéjáig: az argentin a félpályától, jobbról indult be, átcselezte magát az ellenfél tizenhatosának baloldalára, de az utolsó pillanatban, a lövés előtt menteni tudtak előle a fehérmezes védők.

Az első félidőben - Bojan kihagyott helyzetét leszámítva - nem alakult ki több ziccer, így egygólos Barça-előny tudatában sétáltak az öltözőkbe a felek.

A második játékrész elején a Deportivo küzdött az egyenlítésért, tíz percen belül ellenben a Barcelona biztosította a focikedvelő embereket arról, hogy ki is a jobb csapat a pályán, és ismét a kapuja elé szegezte a bajnoki tabella kilencedik helyén tartózkodó egyletet.

A 69. percben pedig a bevezetőben említett Pedro-fantasztikum: Valdés hosszú kirúgását Dani Alves elől lőtte el Aranzubia kapus, de mivel nem volt ideje visszaérnie ketrece elé, Pedro gondolt egyet, és kapásból, ballal a jobb alsó sarokba csavart nagyjából 45 (!!!) méterről. Zseniális gól, 2-0!

Három minutum múlva pedig végleg lelepleződött a győztes kiléte: egy sarokrúgás után pattant Touré elé a labda, aki elemi erővel bombázta meg azt, a la coruñai hálóőr csak a léc alá tudott öklözni, 3-0!

A 76. percben a helyzetet kidolgozó Messi kapta vissza Pedrótól a labdát, a spanyol azonban nem tudott vele gólt lövetni, a világ legjobb játékosának emelése - épphogy csak, de - mellément.

Végül 3-0 maradt az eredmény, lehetett volna több is, így egy "minigála" kerekedett a Camp Nou nézői számára élvezetes találkozóból.

A lényeg: FC Barcelona 3-0 Deportivo La Coruña (Bojan 16', Pedro 69', Touré 72').

Cserék: Jeffrén helyett Keita (51'), Bojan helyett Henry (72'), Xavi helyett Busquets (77') - Álvarez helyett Domínguez (53'), Riki helyett Lassad (70'), Sergio helyett Pérez (83').

Sárga lapok: Lopo (12'), Álvarez (30'), Pablo (78').

Még nincs hozzászólás.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást.

Mérkőzések

Következő mérkőzés:

2012. január 19. (szombat), 18:00: Spanyol bajnokság: Real Sociedad - FC Barcelona.

(A Sport 2 élőben közvetíti a mérkőzést. Az interneten az alábbi oldalakon lehet nézni a találkozót: www.thefirstrow.eu, www.atdhenet.tv,